Home page > Latvia > Jūrmala

Mīlestības gads

16.decembrī “Annas Mājā” tiek vērtas durvis pirmajai kafejnīcai-kultūras telpai Ķemeros.
Turpmāk “Annas Māja” piedāvās gan naktsmājas, gan ieturēt maltītes, ģimenes izlolotā kafejnīcā, gan omulīgu vietu nelielām svinībām , gan vietu kur sasildīties un atpūsties pēc pastaigas Ķemeru parkā.
Īpaši solās kļūt kultūras pasākumu vakari “Annas mājā”, un mums ir tas gods kā pirmajiem atklāt jauno mājas atmosfēras kultūras telpu leģendām apvītajā Ķemeru kūrortā.
Iegādājoties biļeti uz izrādi, jūs kļūstat par atklāšanas pasākuma viesi!  
“Mīlestības gads”
Aleksandrs Čaks. Niks Matvejevs. Mārtiņš Vilsons   Mīlestība ir kā trauksmains sapņu lidojums, kas mākslinieku apciemo visnegaidītākajos brīžos. Tā rada iedvesmu, kas ir piederīga mīlestībai iepretim ikdienišķajai pasaules realitātei.
Mīlestība uz dzīvi.
Mīlestība uz sievieti.   Čaks bija sabiedrības dvēsele - kur bija Čaks, tur bija dzīvība. Asprātīgi tosti, pagodinājumi kādām pavisam necilām sievietēm, kas, dzejnieka izceltas, pēkšņi aizkustinoši iemirdzējās. Īso svārku, skatiena vilinājuma, kairo pieskārienu akcentējums veidoja Čaka erotisko dzeju, kam bija saikne ar dziļāko, tikai apjaušamo juteklību.   Niks Matvejevs bija dzīves gardēdis, vienlaikus kautrīgs un labsirdīgs cilvēks, ar nebēdnīgi dzirkstošām acīm. Mūziķis, komponists, apveltīts ar izcilu humora izjūtu, stāstnieka talantu un plašu sirdi. Niks mums ir atstājis divus diskus ar Čaka dzeju: “Dziesmas meitenēm” un “Atzīšanās”.
 Izrādē “Mīlestības gads”  skanēs dziesmas no šiem diskiem Mārtiņa izpildījumā, kas ir dāvana draugam - Nikam 65 dzimšanas dienā.   Mārtiņa Vilsona dzejas pasniegšanas veids aizved pāri laikam. Vīrišķīga un viegli ievainojama ir sirds, kurā Mārtiņš dalās ar saviem skatītājiem. Nekautrīgi un atklāti.   Vakara muzikālais noformējums ir Mārtiņa balss un ģitāras ziņā.
 
Aicinām baudīt vakara mieru,  dzeju un satikšanās prieku.   Ieeja pasākumā stundu pirms izrādes sākuma.
Pasākuma ilgums aptuveni 1stundu 15 minūtes, vai kamēr raisās dzejas iedvesmotas sarunas.
 
Par čakisku līdzdomāšanu Mārtiņš Vilsons ir apbalvots divas reizes:
2021.gadā tika pasniegta Aleksandra Čaka balva par spilgtu un ilggadīgu devumu Aleksandra Čaka dzejas uzvedumu veidošanā un dzejnieka daiļrades vērtību apliecinājumu izrādē “Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi”.
2014.gadā par A. Čaka daiļrades popularizēšanu piešķirta A. Čaka piemiņas nozīmīte.
 
2021. gada augusta mēnesī Mārtiņš Vilsons vēra savas mājas durvis pasākumam “Čaks lauku mierā Vilsona verandā”, kurā vasaras vakaru mieru un dzejas izrādi varēja baudīt mājas atmosfērā. Skatītāju iedvesmoti, turpinām izrādes savas mājas verandā un dodamies pie skatītājiem Latvijā.
 
Zane un Mārtiņš Vilsoni
@vilsonsproduction  

WHERE WHERE

Emīla Dārziņa iela 22, Ķemeri

WHEN WHEN

Anyone can use the "Add event" option
Source: bilesuserviss.lv

Leave a comment